Догляд за довгим волоссям: чи потрібно заплітати косичку на ніч?

Ті, хто з дитинства має довге волосся і знає, як за ними доглядати, рідко задається цим питанням — вони звикли заплітати косу перед сном і роблять це з року в рік кожен день. Але необхідність плетіння коси зовсім не очевидна тим, хто лише недавно почав відрощувати волосся (в тому числі і мені). Я почала задаватися цим питанням лише коли волосся доросли до лопаток (до натурального догляду мені ніколи не вдавалося відростити таку довжину). На основі отриманого досвіду дам пару простих порад. Сподіваюся, кому-небудь вони будуть корисні)

Так от, я пробувала спати з косою і без, і можу однозначно сказати: заплітати її потрібно) І ось чому:

волосся менше плутаються вночі, з ранку їх не потрібно довго розчісувати
волосся менше брудняться. Раджу заплітати косу на ніч також тим, хто хоче мити голову рідше
немає проблем з електризацією волосся, тому вони не труться один об одного і про подушку
волосся менше січеться (знову-таки, завдяки відсутності тертя волосся)
після того, як ви розпустіть косу, на волоссі довго зберігаються м’які хвилі — волосся виглядає пишніше і багатше:

М’які хвилі після нічної коси в мене тримаються майже весь день

Але при заплітання коси на ніч потрібно пам’ятати ось про що:

кіска не повинна бути тугий. Якщо заплести її туго, то можна отримати зворотний ефект — перетин волосся і т.д.
Гумка повинна бути максимально м’якою, чи не повреждающей волосся. Ідеальний варіант — гумка з шовку, ще можна використовувати силіконові гумки. Ну або будь-які інші, якщо вони м’які.
Перед плетінням волосся потрібно ретельно, але дбайливо їх розчесати. Я використовую при цьому пару крапель улюбленого ефірного масла іланг-іланг — воно надає блиск і зміцнює волосся. Просто капаю 2 краплі на гребінець і проходжу по волоссю. Якщо у вас дуже сухе волосся, можна нанести на кінчики трохи базового масла — кокосового, оливкового, виноградних кісточок і т.д.
Щоб волосся не звикали до постійного проділу, можна на ніч його міняти. Або заплітати косу французьку.

Косу я заплітаю на тільки на ніч, але ходжу з нею майже постійно. Раніше на Русі дівчата ніколи не покидали будинок з розпущеним волоссям. Вважалося, що волосся відповідають за силу і енергію дівчини, і плетіння кіс допомагає зберегти енергію всередині себе — для себе і своєї сім’ї. Зате вдома можна було ходити з розпущеним волоссям і дарувати свою красу чоловікові) Але навіть якщо не враховувати цей звичай, коса — це дуже практично і зручно. І, звичайно, жіночно і красиво!