Чим замінити зубну пасту? Рецепти трав’яних зубних порошків

Зараз вже багато знають про шкоду промислових шампунів з SLS, але чомусь ніхто не замислюється, якої шкоди може принести звичайна зубна паста. Ви читали її складу? Повірте, для вас склад звичної зубної пасти може стати великим і неприємним відкриттям.

Для початку давайте розберемо складу звичної нам і начебто нешкідливою зубної пасти.

шкоду зубної пасти

Лаурилсульфат НАТРІЮ, або ж т.зв. SLS. Речовина, проникаюче через шкіру і слизові оболонки в організм. Має властивість накопичуватися у внутрішніх органах, викликаючи різні захворювання. Крім того, SLS є найсильнішим абразивом, стоншується зубну емаль і погіршує стан ясен. Ми намагаємося купувати мило і шампуні без SLS, часто не знаючи, що цей шкідливий компонент використовується у всіх зубних пастах для сильного піноутворення. А ви як думали, чому зубні пасти так піняться? Лаурилсульфат натрію часто стоїть у складі зубних паста на найпершому місці.

ФТОР. Зараз стало модним писати на зубній пасті «Не містить фтор», але деякі виробники продовжують начиняти їм зубні пасти. Нещодавно з’ясувалося, що фтор шкодить суглобам і органам травлення, а так само сильно послаблює імунну систему.

Ще можна згадати антибактеріальні добавки, завдяки яким нібито свіже дихання зберігається 24 години. Триклозан (а саме він виконує роль борця з бактеріями) вбиває всі бактерії в роті без розбору, хороші вони чи погані. У результаті ми залишаємося без корисної мікрофлори.

Заради інтересу перевірте склад своєї зубної пасти). Я вивчила склад усіх зубних паст на полицях найближчого супермаркету і не знайшла жодної безпечної для здоров’я зубної пасти!

Що ж робити, ніж чистити зуби? Не варто турбуватися! Природа, як і завжди, надала нам безліч безпечних та корисних варіантів того, чим можна чистити зуби.
Чим безпечно чистити зуби?

Олією чайного дерева. Про цей спосіб я вже писала — сама їм постійно користуюся протягом вже не одного року, і чоловіка привчила. Зуби абсолютно здорові, емаль міцна, ясна гаразд. Рекомендую з чистою совістю! Ще олія чайного дерева відбілює зуби натуральним способом.
Трав’яний зубний порошок і трав’яна зубна паста. Можна купити (в інтернет-магазині, зазвичай їх привозять і продають тут з Індії). А можна приготувати трав’яний зубний порошок вдома, самостійно! Це зовсім нескладно, а скільки користі! ..

Трав’яні зубні порошки не тільки чудово чистять зуби і освіжають дихання, але і благотворно впливають на весь організм. Як відомо, трави найкраще засвоюються саме при жуванні і полосканні, а не при прийомі всередину. Ви можете приготувати різні зубні порошки для різних цілей — для зміцнення ясен, для відбілювання і т.д. Трав’яні зубні порошки відмінно допомагають навіть при застуді.

Зубний трав’яний порошок
Зубний трав’яний порошок. Як зробити?

Ви можете комбінувати трави так, як захочете. Я тільки розповім про основні принципи і трави, найбільш часто застосовуються для зубних порошків. Трави повинні бути сушені.

В першу чергу, це: корінь солодки, ромашка, голки і шишки сосни, звіробій, шавлія, чебрець, гвоздика, календула, евкаліпт, череда, лавровий лист.

Зубний порошок може складатися як з 1 виду трави, так і з поєднання декількох з них.

В якості базових трав найкраще підходять чебрець, ромашка, шавлія, березовий лист, голки і шишки сосни, голки ялівцю та ялиці, евкаліпт, лавровий лист, звіробій, календула, череда.

Гвоздику потрібно комбінувати з іншими травами, причому її має бути в суміші менше, ніж інших трав, так як вона може трохи забарвити зуби. До того ж, вона має вже дуже сильним ароматом. Але саме її я дуже раджу — в поєднанні з базовими травами вона дає чудовий результат.

Ще раджу додати трохи чорного перцю — він володіє природним антибактеріальним ефектом, але при цьому не такий агресивний, як триклозан. Він сприяє свіжості дихання і допомагає впоратися з простудними захворюваннями. Але при його додаванні будьте обережні — пробуйте, що вийшло, щоб не переперчено!

Склад трав’яного зубного порошку

Всі ці трави можна придбати в аптеці, в сушеному вигляді.

Коли ви вибрали підходящі трави, потрібно просто перемолоти їх у кавомолці до стану порошку. Корисний і ароматний зубний порошок готовий! Термін зберігання досить довгий, я зберігаю такі зубні порошки пару місяців. Подібний зубний порошок використовується в аюрведою — стародавньому знанні про здоров’я і красу. Цій темі присвячено безліч сайтів, наприклад, Клуб Жіночої Мудрості.

Трав’яним порошком дуже просто користуватися — потрібно просто намочити зубну щітку, промокнути її в зубному порошку і чистити зуби, як зазвичай. Впевнена, вам сподобається такий спосіб чищення зубів! Я сама не очікувала, що трави можуть так добре чистити зуби і освіжати дихання. Тепер користуюся ним і олією чайного дерева по черзі).