Вівсяна натуральна пудра своїми руками: простий і швидкий рецепт

Сьогодні буду ділитися з вами рецептом виготовлення натуральної вівсяної пудри в домашніх умовах — у всіх подробицях, по пунктах і з фотографіями. Оскільки я досить лінива і при цьому ще нетерпляча, рецепт був обраний найшвидший і простий — пара годин роботи, день очікування, і вуаля! Натурпродукт готовий. І нехай пробачать мене любителі вистоювати вівсянку цілодобово в холодильнику … Я вважаю, що без цього можна обійтися 🙂
Як показав результат моїх старань — з рецептом я не прогадала, адже пудра вийшла відмінна!

Моя шкіра просто закохана в вівсянку — вона у мене є і на кухні, і у ванній кімнаті. Вівсянка очищає організм зсередини, роблячи шкіру чистою і красивою (при внутрішньому застосуванні), і живить її при зовнішньому застосуванні у вигляді масок і скрабів.

Як би ще застосувати такий цінний і корисний продукт, та ще й з користю? Зробити вівсяну пудру!
Взагалі я дуже рідко користуюся пудрою, оскільки не люблю забивати пори, та й потреби особливої ​​немає. Але покупна пудра — це одне, а домашня, натуральна — зовсім інша справа. Вона не тільки не шкодитиме, але навіть навпаки — буде живити шкіру і захищати її.
Так що досить слів — пора діяти!

Почати раджу з невеликої кількості — я взяла 4 столові ложки вівсяних пластівців.
Далі все залежить від того, який кухонний девайс у вас є в наявності: кавомолка або блендер. Почнемо зі способу з блендером, як робила я.

Отже, беремо 4 ст. ложки вівсянки і пересипаємо в ємність, у якій будемо подрібнювати вівсянку за допомогою блендера. Заливаємо все це прохолодною фільтрованої водою (джерельної, або кип’яченої … будь-який, окрім тієї, що тече безпосередньо з під крану — самі знаєте, що у нас за вода). На 4 ст. ложки вівсянки я взяла 0,5 літра води.

Занурюємо у воду з вівсянкою блендер і гарненько змелюють вівсянку. На це має піти кілька хвилин. Так як нам потрібно отримати дрібний порошок, поспішати тут не можна!
Альтернативний варіант для тих, у кого кавомолка: насипати вівсянку в кавомолку і змолоти, потім пересипати порошок в ємність з водою і перемішати.
Результат в обох випадках буде один — каламутна рідина білого кольору.

Тепер залиште її на півгодини, щоб відокремився осад:

Акуратно перелийте білу водичку в нову ємність, а осад знову залийте водою. Ще через півгодини знову злийте білу водичку, додавши її до першої. Осад більше нам не знадобиться — тепер його можна використовувати як легкий скраб для тіла! Але повернемося до наших баранів нашої пудрі.
Поки ця каламутна водичка більше схожа на молоко, ніж на щось, що скоро стане корисної натуральної пудрою. Але ще трохи терпіння!

Беремо ситечко і паперову серветку. Я взяла паперовий хустинку — спочатку я почала фільтрувати як є, через всі три шари. Дуже швидко до мене дійшло, що так нічого не вийде, тому він зовсім не пропускає воду, і я розділила його на шари. Через один шар фільтрується відмінно 🙂

Розстеляємо наш розшарований хустинку або паперову серветку на ситечку, поміщаємо ситечко над тарілкою або каструлькою (так, щоб воно трималося саме, тому що процес фільтрації дуже тривалий — у мене він тривав більше години). Наливаємо сюди наше молочко, і йдемо займатися своїми справами.

Коли ви повернетеся через годину, побачите, що вся вода стекла, а на серветці залишився шар білої маси — це дуже скоро стане пудрою!

Але радіти рано — попереду цілий день сушки цієї самої пудри. Так що знімаємо з ситечка хустинку з пудрою, акуратно розстеляємо його на неглибокої тарілочці і забуваємо про нього на цілий день.
Робила я все це ввечері, і вже з ранку побігла перевіряти пудру: вона практично висохла, але все-таки ще не повністю. Та й потрібно було бігти на роботу, так що я залишила останній етап на вечір.

Коли все висохне остаточно, акуратно знімаємо відфільтрований шар з серветки — тепер потрібно або подрібнити його в кавомолці, або потовкти у ступці. Я скористалася кавомолкою і ось що вийшло:

Може здатися, що пудра досить дрібна — але в ній все ще присутні великі частинки, тому тепер потрібно відфільтрувати її за допомогою капрону:

Натяг капрону не повинно бути занадто сильним. Ось тут видно великі частинки, які були в пудрі і відфільтрувати:

Можна виконати цю процедуру з капроном ще раз, але я зупинилася на одному разі. Все, тепер можна зітхнути з полегшенням: наша натуральна пудра готова!

Тепер мої висновки:
Результатом я вже дуже і дуже задоволена.
Звичайно, ця пудра не може приховати почервоніння або скажімо синці, але все ж вона трохи вирівнює загальний тон шкіри і освіжає обличчя.
Жирний блиск вона усуває відмінно — хоча в мене шкіра цим не страждає, все ж до кінця дня вона може трохи блищати. З цією пудрою навіть до вечора блиску ніякого не було.
Але найголовніше — відчуття від цієї пудри дуже приємні. Вона дійсно заспокоює шкіру!