Контрастний душ: проти целюліту, для зміцнення імунітету, і просто для задоволення!

Для початку трохи нудної захоплюючої теорії 🙂

Контрастний душ інтенсивно впливає практично на всі органи нашого тіла і в результаті ми отримуємо колосальний ефект — секрет ефективності контрастного душу дуже простий: ми впливаємо на найбільший орган тіла — шкіра, а вона становить 20% від загальної ваги людини. Ось неповний список того, що ми отримуємо, приймаючи контрастний душ:

Активізуються всі біологічні процеси;
Весь організм інтенсивно очищається і омолоджується;
Розгойдуються застої в організмі (відбувається лімфодренаж — як при дорогих косметичних процедурах);
Поліпшується обмін речовин (одна з перших умов успішної боротьби з целюлітом!);
Очищається і оновлюється кровоносна система;
Всі внутрішні органи і шкіра отримують заряд здоров’я;
Зникає аритмія серця;
Збільшується кількість лейкоцитів і червоних тілець у крові;
Відновлюється працездатність;
Зміцнюється нервова система;
Підвищується енергетика;
Тренується серце, як при бігу підтюпцем.

Можна ще дуже довго продовжувати цей список, але контрастний душ нас в першу чергу цікавить як спосіб боротьби з вічною жіночою проблемою — целюлітом. І зовсім не важливо, на якій він стадії — ледь помітний або його вже щосили видно — контрастний душ допоможе у всіх випадках.

Але є два простих умови:
1) Потрібно приймати контрастний душ систематично (бажано щодня), щоб він увійшов у звичку;
2) Обов’язково вірити, що він вам допоможе — це не стільки для додаткового ефекту плацебо, скільки для підняття настрою (а настрій теж дуже важливо!) — Адже контрастний душ допоможе вам досягти вашу мету — перемогти целюліт!
Власне, контрастний душ і сам по собі бадьорить і піднімає настрій, так що ця умова буде виконуватися саме по собі 🙂

shower2
Як приймати контрастний душ
Тепер, коли ви переконалися в користі контрастного душу, я розповім, як правильно його вживати. Багато хто, не знаючи цих простих правил, назавжди відбивають у себе бажання приймати такий душ, і дуже шкода — адже вони позбавляють себе такого доступного і простого способу для краси і здоров’я.
Контрастний душ краще приймати вранці, але можна і ввечері. Я зазвичай приймаю її ввечері, за годину до сну — сну він абсолютно не заважає, скоріше навпаки — після такого душа засипати приємніше і простіше.
Голову при цьому мочити не потрібно. Можна тільки побризкати водою на обличчя, але підставляти голову під холодну воду не можна.
Перед контрастним душем бажано зробити зарядку / гімнастику / хоча б кілька простих фізичних вправ для розігріву м’язів. Але якщо на це немає часу або просто лінь, можна пропустити цей етап — спосіб контрастного душу тим і хороший, що насправді дуже простий і не вимагає ніяких зусиль.
М’язи можна розігріти, постоявши кілька хвилин під гарячою водою. Без усяких вправ! І ефект від контрастного душу анітрохи не зменшиться. Головне, щоб вода була дійсно гарячою — але не обпалює, а приємною.
У мене на розігрів йде в середньому 5-7 хвилин.
Після цього потрібно різко переключити воду на холодну, на 30 — 60 секунд, не більше. Якщо ви почали приймати контрастний душ недавно, не потрібно квапити події і відразу включати крижану воду. Звичайно, ефекту хочеться скоріше, але так можна просто захворіти, і після цього бажання приймати контрастний душ пропаде раз і назавжди. Так що нехай спочатку це буде трохи прохолодна вода — вона повинна бути вам приємна, не викликати негативних почуттів та емоцій. Зазвичай організм сам підкаже, коли можна буде зробити воду ще холодніше. Просто отримуйте задоволення від процесу! А коли звикнете, будете включати крижану воду.
Так — під час прийняття душу потрібно переступав з ноги на ногу або танцювати, щоб стопи теж торкалися води — це важливо! На них розташована величезна кількість нервових закінчень.

Потім знову поверніть гарячу воду і як слід зігрійтеся. Після холодної води я гріюся хвилини 2, не більше.
Потім потрібно знову включити холодну воду.
Всього таких переходів має бути мінімум 3: якщо захочеться більше — робіть, скільки захочеться!
Закінчувати контрастний душ потрібно холодною водою.
Після контрастного душу потрібно розтерти тіло жорстким рушником. Після цього я наношу масло зародків пшениці (можна будь базове масло — читайте їх властивості і вибирайте потрібний ефект). Можна додати в базове масло ще й ефірне — кілька крапель, для посилення ефекту. Проти целюліту дуже ефективні: імбирне ефірне масло, олія апельсина, лимона і бергамота.